V Zimzelenu skrbijo za aktivno življenje
V Centru starejših Zimzelen, ki so ga v Topolšici odprli pred dvema letoma, skrbijo za kakovostno in aktivno življenje stanovalcev, saj imajo na voljo različne oblike aktivnega preživljanja časa in socialnega vključevanja. Poleg zaposlenih pri teh aktivnostih pomagajo tudi prostovoljci. Kot je povedala direktorica PV Zimzelen, ki je najmlajša hčerinska družba skupine Premogovnik Velenje, Andreja Štefan Bukovič, so oblikovali dve skupini. To je tim za socialno vključenost stanovalcev, ki bo nudil pomoč pri vključevanju stanovalcev v bivalno...
-
Ko gre v družbi kaj zelo narobe, se pogosto oglasijo ljudje z bolj ali manj domiselnimi predlogi, kaj bi bilo treba storiti, da bi deloval »sistem«. Tega smo se v prejšnjih časih dodobra navadili, ko so vodilni politični teoretiki približno vsakih deset let predlagali (in dosegli) ustavne spremembe. Seveda so se najprej dogovorili na partijskih kongresih, zatem je sledila »široka javna razprava« in nazadnje so ustavne spremembe potrdili v skupščini.
Študijski krožek Osnove botanike in rastlinskega sveta
Študijski program predvideva spoznavanje biotske pestrosti v Ljubljani in njeni bližnji okolici ter zanimiva rastišča redkih in ogroženih vrst na Ljubljanskem barju. Drugi del programa pa je namenjen dendrologiji, to je vedi o drevesih.
Prijavite se lahko osebno na sedežu Univerze na Poljanski cesti 6, po telefonu 01 433 20 90 ali po elektronski pošti: univerza-3@guest.arnes.si.
Obiskovanje študijskega krožka je brezplačno, ker ga financira Mestna občina Ljubljana.Zveza potrošnikov Slovenije svetuje: Ali res veste, kaj jeste?
Za ohranjanje zdravja in vitalnosti je pomembno, da izbiramo živila, ki imajo ustrezen prehranski profil. Pa ga sploh poznamo? Preberemo na embalaži, koliko sladkorja in maščob vsebuje jogurt, ki ga imamo radi? Koliko soli in maščob ima salama, s katero postrežemo gostom? In kako sladki so kosmiči, s katerimi začenjamo naš vsakdan?
Potrošniki se premalo zavedamo, kako zelo zavajajoče so lahko trditve in podatki, ki jih proizvajalci zapišejo na embalažo izdelka, da bi pritegnili našo pozornost in nas prepričali v nakup. Izdelki z manj maščobe, z dodanimi vitamini in brez holesterola so lahko vse prej kot zdravi, vendar tega ne bomo opazili, če se ne bomo prepričali o vseh uporabljenih sestavinah. Zato je pomembno, da smo pozorni na oznake in sestavine prehrambenih izdelkov, kajti le tako se bomo lahko prehranjevali resnično zdravo in uravnoteženo.-
S tem je mišljeno predvsem spodbujanje nakupa kotlov na lesno biomaso in optimizacija ogrevalnih, hladilnih, klimatizacijskih in prezračevalnih sistemov.
Na javni razpis je prispelo 32 vlog, zaradi omejenih sredstev za sofinanciranje pa je bilo izbranih 20 domov za starejše, ki bodo skupno prejeli 19,4 milijona evrov, vendar pa bodo morali projekt izpeljati do konca leta 2013. Leto so sklenili z dobrodelnostjo
Sredstva so vse leto zbirali s pomočjo prodaje Charity zapestnice in Mojca Pečan iz Country Manager je v imenu Oriflame Slovenija izročila simbolni ček za tri tisoč evrov Aniti Ogulin, predstavnici Zveze prijateljev mladine. Ta je povedala, da bo donacija v veliko pomoč pri nadaljevanju projekta.
V podjetju Oriflame bodo z dobrodelnostjo nadaljevali, vendar s prodajo zapestnic v novih barvah. Dogodek, ki se je zgodil 16. decembra, je bil hkrati povezan s počastitvijo 14. obletnice Oriflamovega delovanja v Sloveniji. Pridružila pa se jim je tudi Eva Plešnar - zmagovalka natečaja za slovensko Monico Bellucci.-
V zavodu se ukvarjajo s pospeševanjem in profesionalizacijo prostovoljskih skupin in skupin za samopomoč, z razvojem novih oblik pomoči starejšim in invalidom, z novimi oblikami sobivanja ter z izobraževanjem za medgeneracijsko sožitje in pomoč. Lani so prejeli tudi najvišje državno priznanje za »najprostovoljski projekt«. V zavodu predvsem skrbijo, da se prostovoljstvo širi med vse generacije. Tako v Stranjah in v Kamniku že pripravljajo medgeneracijska srečanja, na Tomšičevi 23 v Kamniku (poleg ribarnice in tržnice) pa je ob torkih med 8. in 10. uro ter ob četrtkih med 15. in 17. uro odprta tudi svetovalna pisarna za starejše.
-
Knjige, revije in zvočne knjige po vaši izbiri vam enkrat na mesec brezplačno prinesejo na dom, ob naslednjem obisku pa jih odnesejo nazaj v knjižnico. Za dodatne informacije lahko pokličete na telefonsko številko:
041 626 057 ali pišete na knjiganadom@mklj.si. Slovenske Konjice po meri invalidov
Letos je listino invalidom prijazne občine prejela občina Slovenske Konjice in se je tako pridružila Ajdovščini, Trbovljam, Velenju, Radovljici, Hrastniku, Radljam ob Dravi, Zagorju ob Savi, Rogaški Slatini, Slovenj Gradcu, Ljubljani, Zrečam in Mariboru, ki so ta naziv prejeli v preteklih letih.
Evropska komisija podelila Ljubljani posebno priznanje
Med 114 mesti iz 23 evropskih držav se je Ljubljana uvrstila med osem najboljših in prejela posebno priznanje komisije za povečevanje dostopnosti v prometu in z njim povezane infrastrukture za dosleden in integriran koncept lažjega dostopa za osebe z oviranostmi v mestnem središču.
Naziv »dostopno mesto« za leto 2012 pa je prejel Salzburg.