-
Vsaka aktivnost na spletu je lahko nevarna. Vendar se zaradi nevarnosti ni treba izogibati spletnih omrežij, elektronske pošte ali plačevanja položnic v spletnih bankah... Tudi gore so polne nevarnosti, pa vendar Slovenci radi hodimo nanje, pazimo, kje hodimo in imamo oči odprte. Tudi gobe jemo, čeprav so nekatere celo smrtno nevarne. Nevarnosti se zavedamo in se znamo varovati. Nekaj prinese praksa, večino varnosti pa znanje. Kaj se nam na spletu lahko pripeti?
Spletno nasilje:
Nadlegovanje (harrassment) je ponavljajoče ali vztrajno nadlegovanje z besedami in dejanji. Po navadi ta izraz uporabljamo za (internetno) nasilje nad odraslimi ljudmi. Pojavlja se v zasebni komunikaciji, je usmerjeno na specifično osebo in načeloma traja dlje od »flaminga«.
-
Spletna revija v boju za pravice starejših
HelpAge International je revija, ki je nastala zaradi potrebe po globalnem gibanju za pravice starejših. Najbolje jo je brati kar na spletu (www.helpage.org). Originalno izhaja v angleščini, na spletu pa je prevedena v številne jezike, ne pa tudi v slovenščino. Še najbližja je srbščina.
Revijo je leta 1983 ustanovilo pet močnih organizacij iz Kanade, Kolumbije, Kenije, Indije in Anglije, da bi oskrbele starejše v svetu z močno mrežo podpornikov. Ob ustanovitvi so zapisali, da je prispevek starejših neprecenljiv za družbo. Vendar prav oni ostajajo na repu kot najrevnejši del družbe, hkrati pa so tudi najbolj prezrti. Zavezujemo se, so zapisali, da bomo starejšim pomagali uveljaviti njihove pravice, izzvali bomo diskriminacijo in premostili revščino.